Νίκη με ανατροπή και τρία εκπληκτικά γκολ!

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, αλλά ειδικά στο β’ ημίχρονο, η ομάδα μας νίκησε στο γήπεδο των Νεροκούρου το Μινώταυρο με 3-1, ανατρέποντας μάλιστα τη σε βάρος της κατάσταση του πρώτου 45λεπτου, όταν οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Θεοδωρογλάκη.

Ωστόσο, αποφασισμένοι να πάρουν τη νίκη, οι ποδοσφαιριστές του Πέτρου Γιανναράκη μπήκαν στην επανάληψη και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 55′ με το πρώτο -πολύ όμορφο- γκολ του Στέλιου Πατσαρίκα.

Ενα τέταρτο αργότερα, ο ίδιος παίκτης έκανε μία εκπληκτική ενέργεια και με αριστοτεχνικό σουτ πλάσαρε τον τερματοφύλακα του Μινωταύρου για το 2-1.

Στο 82′, ο Βάλαρης ήρθε να βάλει το «κερασάκι στην τούρτα», όταν με προσωπική ενέργεια ελίχθηκε έξω από την περιοχή του Μινωταύρου και με ασύλληπτο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για τον Α.Ο. Κεραμειά.

Μετά το τέλος του ματς, οι δύο σκόρερς δεν αρνήθηκαν να βγάλουν μία φωτογραφία με ορισμένα από τα πιτσιρίκια της Ακαδημίας, που πανηγύρισαν έξαλλα τη νίκη, μαζί με την υπόλοιπη ομάδα τη νίκη.