Εκλεισε νικηφόρα η σεζόν για τα Προτζούνιορ, πολύ καλή εμφάνιση και πάλι για τα Τζούνιορ

Με νίκη επί της ΕΘΚ ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα για την ομάδα των Προτζούνιορ της Ακαδημίας μας.

Δύο γκολ του Νταμαδάκη στο α’ ημίχρονο και ένα του Μπουρμπάκη με τη λήξη του ματς, διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Μάλιστα, τα πιτσιρίκια είχαν στο πλευρό τους σχεδόν όλη την ομάδα των Τζούνιορ, που πήγε να τα χειροκροτήσει αμέσως μετά το τέλος του δικού τους παιχνιδιού.

Στην τελική βαθμολογία του πρωταθλήματος, τα παιδιά μας τερμάτισαν στη 13η θέση, με 16 βαθμούς, στην πρώτη επίσημη εμφάνιση των Ακαδημιών του Α.Ο. Κεραμειά σε πρωτάθλημα υποδομής.

aok_ethk

Σε επίπεδο Τζούνιορ, η ομάδα μας ηττήθηκε από τους Νέους Χανίων με 4-1, κάνοντας όμως μία εκπληκτική εμφάνιση στο β’ ημίχρονο και χάνοντας πολλές ευκαιρίες για να πετύχει περισσότερα γκολ, αποδεικνύοντας ότι βαδίζει σταθερά για κάτι καλύτερο.