Εσπασε το ρόδι με τη Σπάθα… 3-2!

Σε ένα ματς που τα είχε όλα, ένταση, πάθος και πολλά γκολ, η ομάδα μας πέτυχε την πρώτη της νίκη στον Όμιλο Τίτλου της Α’ ΕΠΣ Χανίων και έθεσε τις βάσεις για να αποφύγει πιθανό αγώνα μπαράζ για την παραμονή στην κατηγορία.

Ο Α.Ο. Κεραμειά νίκησε τη Σπάθα με 3-2, παρά το γεγονός ότι η ομάδα από το Κολυμπάρι κατάφερε να ισοφαρίσει δύο φορές, με τους Αργύρη και Παπαδάκη Μ.

Οι ποδοσφαιριστές του Πέτρου Γιανναράκη μπήκαν αποφασισμένοι στον αγωνιστικό χώρο και πίεσαν από την αρχή τους φιλοξενούμενους.

Η υπεροχή τους καρποφόρησε μόλις στο 10′, με το Βάλαρη να κάνει -υπό το βλέμμα της μέλλουσας συζύγου του Αλίκης στην εξέδρα (φωτό)- το 1-0.

aliki_valari
Η μητέρα του ποδοσφαιριστή μας Μιχάλη Βάλαρη και η μέλλουσα σύζυγός του Αλίκη. Η οικογένεια του Α.Ο. Κεραμειά εύχεται «η ώρα η καλή», αφού το ερχόμενο Σάββατο τα παιδιά αρραβωνιάζονται στο Ναύπλιο.

Στην επανάληψη, ο Χαλιβελάκης με ψηλοκρεμαστό σουτ, έβαλε και πάλι την ομάδα μας μπροστά στο σκορ (2-1, 55′), ενώ «χρυσή» αποδείχθηκε η αλλαγή του Μπένου (φωτό), ο οποίος βρήκε δίχτυα μόλις τρία λεπτά μετά τη νέα ισοφάριση της Σπάθας (3-2, 71′), για να χαρίσει το πρώτο τρίποντο για την ομάδα μας.